-
[Atlasz] Umgebungskarte von Budapest. Budapest és tágabb környékének topográfiai térképe. K. K. Generalstabkarte. Színezett lithográfia.
0Budapest és környéke térképe Esztergomtól Tápióbicskéig és Váltól Jobbágyiig.
-
[Lánchíd] A Buda és Pest közti álló híd képe a nagyméltóságú magyar országgyűlési küldöttség által megállapított terv szerint
0A Lánchidat ábrázoló korabeli, színezett acélmetszet
-
-
A Lengyelországnak elzálogosított XVI szepesi város visszacsatolása 1770-ben
0Dedikált példány
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Az Üstökös [1. évf.] [1. köt.] (1858) 1-19. sz. (augusztus 21.-december 25.) ; [2. évf.] [2. köt.] (1859) 1-18. sz. (január 1.-április 30.) [egy kötetben]
0Az első évfolyam teljes éa a második évfolyam első kötetét tartalmazza. Lakatos 4293. (1997)
-
Az Üstökös. 21. évf. (1878) 1015-1063. sz. (január 27.-december 29.)
0Az Üstökös korai magyar humoros időszaki lap volt (a Pallas nagy lexikona szerint humoristico-belletrisztikus hetilap), amely 1858. augusztus 21-én indult meg Pesten. Több mint 70 éven át jelent meg, utolsó lapszáma 1918. november 12-én került kiadásra.
-
Az ütenyirás elméleti és gyakorlati tanmódja, az általam nyilvános és magánoktatásnál követett eljárás szerint
0Hiány: 2 mintafüzet
-
-
-
-
-
-
Bordács Elek, a gyalog-árendás [Második kiadás]
0Táncsics Mihály népnevelő célzatú irányregényeinek egyike. Előfizetési felhívásában így jellemzi regényét: ,,Hogy a tiszt. olvasók az iránt tisztában lehessenek, kiknek számára van e könyv kiváltkép irva, előre kijelentem, hogy főkép a szántóvetők számára egy igen jóravaló gazdának elbeszélése nyomán irtam, ki szegény árva fiuból sok viszontagság után s kitartó szorgalom mellett vagyonos emberré lett; tehát a munka gazdálkodásról szól, de azért meggyőződésem szerint nemcsak azok merithetnek belőle tanulságot, kik az ekeszarvát fogják, hanem más foglalatosságuak is haszonnal olvashatják”.
-
-
-
Borsszem Jankó. 3. évf. (1870) 105-156. sz. (január 2.-december 25.) [Hiány: 105., 110., 119., 130., 132., 146. sz.]
01868. január 5-én jelent meg a legnépszerűbb dualizmuskori élclap, a Borsszem Jankó első száma, mely Ágai Adolf főszerkesztő gondozásában került az olvasókhoz. Művészi igényű karikatúráival, szatirikus írásaival a Borsszem Jankó fennállása első fél évszázadában több mint kétezer fős olvasótábort toborzott magának, csökkenő népszerűséggel pedig egészen az 1938-as esztendőig fennmaradt.
-
-
Brevis notitia Fundationis Theodori Koriathovits, olim ducis de Munkács, pro religiosis Ruthenis Ordinis S. Basilii Magni in monte Csernek ad. Munkacs, anno MDCCCLX factae. 1-3. [egy kötetben]
0A munkácsi bazilita kolostor és a munkácsi görög-katolikus püspökség történetének forrásmunkája. A rézmetszű címképmetszet Koriatovics Tódor podóliai fejedelmet, a munkácsi vár alapítóját ábrázolja. A menekült litván herceget Zsigmond király fogadta be.
-
Bvda, vulgo Ofen, prima & regia Vngarici regni ciuitas, ad Danubium sita: Quam Ptolemaeus Curtam, vel, vt alijs persuasum est, Salmum nominat. Fran: Ire.
0Nyugat felől, de fordított helyzetben látható rajta a Várhegy és a Gellérthegyen lévő erőd, Pest városa helyén pedig a valóságban nem létező hegyek. Jól kivehető viszont a képen a Várhegyet védő, tornyokkal erősített, vastag várfal, s mögötte a 13. századi templomok sora: balról a Mária Magdolna-templom, középen a Domonkos-rend egyháza és a mai Mátyás-templom, jobbra a Ferences-rend elpusztult temploma. Feliratok utalnak a királyi palotára, alatta a fallal védett és Bonfini szerint változatosan díszített kertekre, a fürdőkre és a pompás márványcsarnokra. Bár a látkép ismeretlen rajzolója három magyar ruhás alakot ábrázolt a királyi vár előtt, 1541-től ezt már nem a magyarok birtokolták. A török sereg, amely 1526-ban meg-szállta, kifosztotta, elhagyta, majd 1529-ben ismét elfoglalta és az ellenkirály Szapolyai Jánosnak engedte át a várost, az ő halála után, 1541. szeptember 2-án csellel megszállta, és 1686-ig meg is tartotta Budát. (Soltész Erzsébet. Régi magyar várak. Helikon, 1993.)
-